Stůl - základ rodiny

Zajisté jste již někde slyšeli “stůl základ rodiny”. Mnozí z Vás jistě souhlasíte, že u jídelního stolu se řeší, probírají, diskutují všechna témata od: “ jak bylo dnes ve škole” po “koho pozveme na svatbu”....

Mnoho lidí má preferenci při výběru jídelního stolu následující: OBDELNÍKOVÝ tvar stolu o velikosti 160-180cm délka/ 80-90cm šíře. Moje osobní volba je KULATÝ stůl o průměru 130cm či VELKÝ ČVERCOVÝ stůl 180x180cm přesně takový jako má moje milá přítelkyně Jana či SUPER VELKÝ OBDELNÍKOVÝ 250x100cm, který jsem si vysnila, před dvěma lety koupila tzv. do zásoby a teprve před 2 měsíci umístila do mého nového Ateliéru. Je a bude jeho středobodem o tom jsem skálopevně přesvědčena:)

Ojedinělou volbou je rovněž oválný stůl či kulatý stůl rozkládající se na ovál.

     

Dle Feng Shui je nejvhodnějším tvarem kulatý stůl, neboť u něj nedochází k hierarchickému rozmístění osob. Nikdo tzv. nevládne, všichni jsou si rovni.

Nejběžnějšími materiály jsou: dýha, dřevo, MDF, plast, sklo a kov. Existují však na trhu i stoly, které mají vrchní desky z kamene např. žuly, marmoru atd. či dokonce i polodrahokamů např. jaspis, ametyst atd..

Osobně mám oblíbené i skleněné stoly s kovovými či dřevěnými nohami, celoskleněné, přesně takové jako je ten můj domácí pracovní stůl. Skleněné stoly mají tu výhodu, že nezabirají vizuálně místo, mohou byt tedy umístěny i do velmi malých prostor.

     

Mimo klasických konferenčních stolků, které byly a jsou převážně obdelníkového tvaru se stále více a více použivájí 2 či více odkládacích stolků či, když to prostor umožní, i sestava 3 různě vysokých stolků, velmi často kruhového tvaru a odlišných barev.

Tyto nabízejí jejich uživatelům větší variabilitu použití. A zajisté působí lehčím, modernějším dojmem.

Poslední Mezinárodní Veletrh Nábytku v Miláně ukázal, že skupina kulatých stolků je skutečně IN! Byly téměř v každé druhé expozici:)

     

 

INSPIRACEDalší články