Kouzlo doplňků

Bez doplňků by byl každý byt či dům velmi neosobní. Častokrát jsou to právě doplňky, které daný prostor změní.....Existuji firmy, které si na doplňcích založily svůj business např. moje tolik oblíbená francouzská firma SIA., která svě kolekce doplňků mění 2x za rok a její nové kolekce jsou přestavovány již tradičně na zámečku v rakouském Mondsee.

     

K mým nejoblíbenějším doplňkům patří polštáře, svíčky, svícny, vázy, hedvabné/umělé květiny, hodiny, zrcadla, rámečky s fotografiemi, obrazy, polodrahokamy na podstavcích např. ametyst, růženín a další. V případě, že je Vám blízké mixovaní stylů západního a východního světa - tzv. Asian Fusion tak jakékoliv ethno doplňky jsou na místě např. budhové od těch nejmenších až po giga sochy z materiálů od dřeva přes kámen či polodrahokamy, přírodní skulptury z exotického dřeva: kakaovníku, bambusu či i kamene, sošky různých zvířat - koně, psi, ryby atd..

Prostřednictvím polštářů různých tvarů a velikostí mužete změnit např. 2x do roka vzhled či chcete-li náladu Vaší sedací soupravy.....Na jaře a v létě zvolíte vibrující barvy od fuchsiové přes tyrkysovou či hořticově žlutou...na podzim a v zimě naopak barvy tlumené od šedo béžové přes tyrkysovou k tmavě modré....Pokaždé budete mit pocit, že máte novou sedačku:-).

Stejně je to i se svícny či vázami či hlavami Budhů či zvířat. Základem je opakování....alespoň dva či tři stejné kusy, u menších věcí klidně i čtyři či více....Tímto způsobem dekorování svých interiérů je známá slavná britská interiérová designérka Kelly Hoppen, která v každé místnosti alespoň jeden předmět zopakuje. Např. mušle, úzké vázy, rostliny v květnáčích.....Celek je poté více harmonický.

     

INSPIRACEDalší články